• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Oświetlenie to jeden z najbardziej znaczących elementów wyposażenia każdego domu. Sztuczne światło odkrywa w mieszkaniu wiele ról, umożliwiając nie tylko wygodną pracę, ale i właściwy nastrój do odpoczynku. Niedobrze jest więc dokonywać wyboru lamp i kinkietów w zbytnim pośpiechu, a kwestię oświetlenie każdego pomieszczenia należy dobrze przemyśleć.

Właściwe oświetlenie ma kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia wieczorami, gdy dzienne światło nie dociera już do naszych mieszkań. Rolę właściwie dobranych lamp, kinkietów i plafonów szczególnie silnie doceniamy późną jesienią, zimą i wczesną wiosną, kiedy podczas pochmurnych dni i ciemnych wieczorów to właśnie one umożliwiają nam pracę i komfortowy wypoczynek. Nie ulega więc wątpliwości, że wybór oświetlenia do domu jest ważny, na co jednak zwrócić szczególną uwagę?

Jasna kuchnia, nastrojowy salon

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy szczególnie dużo czasu, musi być więc dobrze oświetlona. Lampy do kuchni muszą więc zapewniać mocne światło, oświetlające całą powierzchnię pomieszczenia, warto też pomyśleć o dodatkowych lampach punktowych nad blatami roboczymi. Nie bez znaczenia jest też estetyka: lampy kuchenne powinny być utrzymane w podobnej stylistyce, co całość pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na kupno lamp w markecie budowlanym, czy w sklepie specjalistycznym, na pewno znajdziemy tam zarówno lampy nowoczesne, jak i klasyczne.

Z kolei oświetlenie salonu powinno składać się tak z silnego światła górnego, jak i nastrojowych lamp bocznych.

Obok większego żyrandola z kilkoma żarówkami warto zdecydować się na kinkiety – da nam to możliwość wyboru oświetlenia zależnie od potrzeb i nastroju. Z kolei w łazience istotne jest, by właściwie oświetlone było lustro: świetnie w tym przypadku sprawdzą się lampy led, które nie tylko emitują równe i mocne światło, ale także są energooszczędne. Także oświetlenie korytarza czy przedpokoju może być bardzo różnorodne i obejmować np. plafony lub kinkiety, które możemy dobrać w zależności od kolorystyki oraz stylu pomieszczenia.

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.